hostingendomeinen.nl

Juridisch

Wat een klacht onder de .nl-geschillenregeling kost

Vijftienhonderd euro voor een tot vijf domeinnamen, vooruit te betalen door de klager. Wat die procedure wel en niet oplevert.

Gepubliceerd op 12 maart 2026

Voor .nl-domeinnamen bestaat een geschillenregeling die wordt uitgevoerd door het WIPO Arbitration and Mediation Center. Een merkhouder of handelsnaamhouder kan daarmee een domeinnaam opeisen zonder naar de rechter te stappen.

De kosten

Volgens bijlage 3 bij de geschillenregeling
Aantal domeinnamenAdministratiekostenHonorarium panelistTotaal
1 tot 5500 euro1.000 euro1.500 euro
6 tot 10700 euro1.300 euro2.000 euro
meer dan 10op aanvraagop aanvraagop aanvraag

De klager betaalt vooraf. Wint de klager, dan wordt de domeinnaam overgedragen. Er komt geen schadevergoeding bij en de kosten worden niet verhaald op de houder. Wie schade wil vorderen, moet alsnog naar de gewone rechter.

De drie voorwaarden

Alle drie moeten vervuld zijn. Ontbreekt er een, dan wordt de klacht afgewezen en houdt de houder de naam.

Wat dit betekent voor een koper

Een naam die een ingeschreven merk bevat, is met een investering van vijftienhonderd euro van de houder af te nemen. Wie zo'n naam koopt, koopt daarmee een risico dat groter is dan het aankoopbedrag. De controle op merken kost een kwartier: zie controle vooraf.